İyi Olmak Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

İyi Olmak Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Ocak 26, 2021 Röportaj 0

İyi Olmak Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Nezaket, gerçekten profesyonel başarının anahtarı olabilir mi?

Yeni bir iş arıyor veya sahip olduğunuz işte ilerlemeye mi çalışıyorsunuz? Bir de bir de nazik olmayı deneyin. Yüzlerce kişinin istihdam edilmesini sağlayan iş insanı Bülent Licis, nazik insanların daha iyi arkadaşlıklar kurduğuna dikkat çekti ve bunun iş hayatındaki karşılığının daha güçlü bağlantılar olduğunu dile getirdi.

Peki, iyi olmak kariyeriniz için neden önemlidir?

Bülent Liçis, iyiliğin bir diğer anlatımıyla nezaketin profesyonel hayatınıza faydalarını şu şekilde sıralıyor:

Olumlu bir ilk izlenim oluşturmanızı sağlar.

“Bir adayla ilgili kararın çoğunlukla görüşmenin ilk 5 saniyesinde verildiği artık biliniyor. Bu 5 saniyeyi değerlendirmenin en iyi yolu ise samimi bir gülümsemedir.”

Başkalarının size yardım etmesini kolaylaştırır

“İş hayatı kolektif çalışmayı gerektirir, nazik olduğunuz takdirde başkalarının size yardım etmesi kolaylaşır. Dolayısıyla işinizi daha iyi yapmış olursunuz. Şöyle düşünün: Her zaman yanınızda olan birine yardım etmek ile kaynaklarını sizin adınıza kullanmayan birine yardım etmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalsaydınız, hangisini seçerdiniz?

Yeni bir iş arıyorken de nazik olmanın avantajlarından faydalanırsınız. İyi biri olarak hatırlanmak, tanıdıklarınız tarafından uygun pozisyonlara önerilmenizi sağlar.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da 2010 yılında Princeton Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği söyleşide nezaketin önemine değinmiş, nazik olmanın iş hayatının ötesine geçen şekillerde kişiyi başarılı kıldığını dile getirmişti.

Başkalarına yardımcı olmak veya kendinize fayda sağlamak için nazik olmayı seçebilirsiniz. Her ikisi de birbirini, her şeyden önce ise sizi besleyecektir.”

 

 

 

 

Bülent Liçis Hakkında

Bülent Licis:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın