İşyerinde Öğrenme Kültürü Oluşturmanın Önemi

İşyerinde Öğrenme Kültürü Oluşturmanın Önemi

Şubat 11, 2022 Uncategorized 0

İşyerinde Öğrenme Kültürü Oluşturmanın Önemi

43595030_1000x500

 

İşyerinde Öğrenme Kültürü Oluşturmanın Önemi

Gelişmiş ülkelerde yöneticiler, insanların alçakgönüllülük ile her zaman yaptıkları şeyleri yeniden dizayn etme merakına sahip bir kültürün önemini savunurlar. Analizler ise baskının insanları risk almaktan caydırdığını bize gösteriyor.

Bir öğrenme kültürünün temeli psikolojik güven sağlanması diyen Bülent Liçis, ‘’Örneğin işten atılır mıyım? korkusu olmadan risk alabilmek, yenilikçi çözümler keşfetmeyi de beraberinde getiriyor.’’

Bülent Liçis, ‘’Yöneticilere psikolojik güven oluşturma konusunda verilebileceğim en önemli tavsiye, açıklık ve kapsayıcılığı kurumsal hale getirmeleridir.’’ Diyor.

Diğer bir yöntem ise, haftalık toplantılar düzenleyerek yapıcı eleştiriler ışığında herkesin gelişim hedeflerini paylaştığı ekip oturumları düzenlemektir.

İşyerinde Öğrenme Kültürü Oluşturmanın Önemi

Bülent Liçis, ’’Bir öğrenme kültürü inşa etmek için, aynı zamanda insanların kararları hakkında tekrar düşünmeye yönlendiren ve standart bir hesap verilebilir bir ortam yaratmak da oldukça önemlidir. ’’diye sözlerine devam etti.

Liderler genellikle bir sonuca varmadan veya yatırım yapmadan önce sonuçların olumlu olacağına dair bazı garantiler ararlar. Örgütsel öğrenmenin sürekli bir faaliyet olması gerektiğinin altını çizen başarılı iş insanı Bülent Liçis, ‘’ İnsanlar kendini kanıtlamaya genetik olarak kararlıdır, ancak öğrenirken bir aşamada organizasyonu geliştirmek ile daha çok ilgileniyorlar.’’ diyerek sözlerini bitirdi.

 

Bununla da ilgilenebilirsiniz

Bir Liderin Güven Oluşturması Neden Bu Kadar Önemli?

 

Bülent Liçis Hakkında

Bülent Licis:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın