Her Zaman Müşteri Haklarını Savun

Her Zaman Müşteri Haklarını Savun

Kasım 12, 2021 Röportaj 0

Her Zaman Müşteri Haklarını Savun

 

44275704_1000x500

 

 

Her Zaman Müşteri Haklarını Savun

Başarılı İşadamı Bülent Liçis, günümüzde artık müşteri odaklı olmanın değil, müşteri haklarının tam sağlanması noktasına gelindiğini savunmaktadır.

Tüketicileri destekleyen somut eylemler büyümenin anahtarı olduğunu sözlerine ekleyen Bülent Liçis, müşteri dostu uygulamalar ile ses getiren kampanyaların başlatılması gerektiğini söyledi. Bir işletme müşterilerinin için somut bir şekilde haklarını savunduğunda, insanların hatırlayacağı şey; şirketin kendilerine yaşattığı kaliteli bir deneyimdir.

Bülent Liçis, bu güç ve etiği işletmenize aşılamanın dört temel yolu olduğunu söylüyor.

Her Zaman Para Odaklı Olmamak

Temel olarak, müşteri hakları savunucusu olmak, onların çıkarlarını şirketinizin önüne koymak anlamına gelir. Bu elbette, mutlak bir kural olmamasına rağmen şirketlerin sömürücü davranışlarda bulunmadan makul bir kârlar elde ettiği bir orta yol bulmalarından geçiyor.

Proaktif Stratejiler Üretmek

Bülent Liçis, şirkette tüm uzmanları tek bir çatı altında toplayarak, sorunların mümkün olduğunca müşteri üzerindeki etkisini azaltmayı amaçlamak temelli bir strateji yürütülmesi gerektiğini savunuyor.

Her Zaman Müşteri Haklarını Savun

Her Zaman Müşterinin Yanında Yürü

Müşterilerin isteklerine sadece yardımcı olmak yerine, yol göstermeyi hedeflemek memnuniyeti kesin olarak artıracak diyen Bülent Liçis, böylece müşteri, ihtiyacı olan hizmeti hızlı ve verimli bir şekilde almış olacaktır diye sözlerine devam etti.

Ömür Boyu Sürecek Sadakati Sağlamak

Müşteri tarafında bulunmanın kelimelerle değil, eylemlerle ilgili olduğunu bilmek ve müşteriyi buna inandırmak gerekir. Müşterilerin ihtiyaçlarını kendi çıkarlarınızın üzerine ve önüne koyarsanız, onları bir ömür boyu sürecek hayranlarınıza dönüştürebilirsiniz.

 

Kaynak: Bülent Liçis

Bununla da ilgilenebilirsiniz:

Dönüşümcü Liderlik nedir?

Bülent Liçis Hakkında

Bülent Licis:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın