Bülent Liçis: İş adamları Çözüm bulmaya çalışıyor

Bülent Liçis: İş adamları Çözüm bulmaya çalışıyor

Eylül 7, 2020 Röportaj 0

Koronavirüs nedeniyle birçok iş yeri kepenk indirdi. İş insanları çözüm bulmaya çalışıyor.

İlk olarak 12 Mart 2019 tarihinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan virüs, ekonomiyi de alt üst etti. Birçok iş yeri koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla kepenk indirdi. Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) koronavirüsle mücadele kapsamında yaşanan ekonomik sıkıntıya çözüm bulabilmek adına toplantı düzenledi. Bu toplantıya birçok iş insanı katıldı.

Ünlü iş insanı Bülent Liçis “Koronavirüs nedeniyle birçok insan hayatını kaybediyor. Böyle bir dönemde iş yerlerinin kapatılması, virüsün yayılmasını engellemede çok büyük bir etken.” diyerek sözlerine başladı. Yaşanacak sağlık sorunlarının şu an için ekonomik krizden daha önemli olduğunu belirtti.

Ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan vatandaşlara yardım kampanyası başlattıklarını belirten Bülent Liçis, bu sürecin en az hasarla geçirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Koronavirüs nedeniyle 31 Mart itibarıyla 5 Nisan’a kadar 21.00 ve 06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı kararı alındı.  KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, “Başarılı olabilmemiz için toplumsal bir bilinçle hareket etmeliyiz. Başarılı olacağımıza da inanıyorum” dedi.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşmişti. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 67 yaşındaki Alman bir turist yaşamını yitirmişti. Alman turistin ayrıca kronik obstruktif akciğer hastalığı ve hipertansiyon rahatsızlığı bulunduğu bilgisi verildi.

https://trsondakika.com/businessnews/is-insanlari-cozum-bulmaya-calisiyor/

Bülent Liçis Hakkında

admin:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın