Sağlam Bir Kariyer İçin Yapılması Gerekenler

Sağlam Bir Kariyer İçin Yapılması Gerekenler

Mart 3, 2021 Röportaj 0

Sağlam Bir Kariyer İçin Yapılması Gerekenler

Başarılı iş insanı Bülent Liçis, sağlam bir kariyer için yapılması gerekenleri sıraladı. Siz de Bülent Liçis tarafından tecrübe edilmiş olan bu önerileri uygulayarak, iş hayatınızda başarılı olabilir ve kariyer hedeflerinize daha kolay erişebilirsiniz.

Yeteneklerinizden şüphe etmeyin 

Ancak siz kendinize inanıyorsanız, diğer insanları da gerçekten ikna edebilirsiniz. Örneğin, kendi sunumunuza ikna olmadıysanız, müşterilere nasıl güvenilir görünebilirsiniz? Bu nedenle ne iş yaparsanız yapın, o işte iyi olduğunuzu önce kendinize kanıtlayın. Bunun için, düzenli olarak aynanın karşısına geçip “Yapabilirsin” sloganını söyleyebilir ve kendi tavırlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Hata yapmaktan korkmayın

Elbette bu, her gün bir hatadan diğerine koşun demek değil. Ancak hiç adım atmadan, yürümeye başlayamayacağınızı da unutmamalısınız. Yaptığınız hatalardan ders çıkarabilir ve gelecekte daha iyi adımlar atabilirsiniz.

“Bu yüzden aşırı dikkatli olmak için zamanınızı öldürmeyin ve bazen risk almaya hazır olun. Bu konuda size yardımcı olabilecek en güzel şey konfor alanınızdan çıkmaktır.

Hedeflerinizden sapmayın 

Şüpheciler ve karamsarlar her yerdedir. Ancak bu, vazgeçmenize izin vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Aksine, inandıklarınıza bağlı kalmanız sizi ileriye taşıyacak en güzel yollardan biridir. Bu nedenle, tavsiyeleri değerlendirerek doğru olup olmadıklarına karar vermelisiniz.

Asla tatmin olmayın 

Kendinizi yalnızca elinizden gelenin en iyisini yapmak için motive edin. Aklınızda bir hedef varsa ve sizin için doğru olduğuna inanıyorsanız, daha azıyla yetinmeyin.

Ayrıca, hedefinize ulaştığınızda orada kalmayıp bir sonraki hedefi belirlemeye başlayın.

Eleştirileri kabul edin

Kariyer danışmanları, aldığınız yapıcı eleştiriler konusunda mutlu olmanız gerektiğini söylüyor. Objektif bir şekilde yapılan geri bildirimleri ciddiye almazsanız, kendinizi değerlendirebilmek için elinizdeki fırsatı görmezden gelmiş olursunuz.

 

Bülent Liçis Hakkında

Deniz Mutlu:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın