Liderlikte Amaç Nedir?

Liderlikte Amaç Nedir?

Aralık 3, 2021 Uncategorized 0

Liderlikte Amaç Nedir?

 

Liderlikte Amaç Nedir?

Bu yılın moda sözcüğü amaç ve onu anlamlı kılmak için nelerin yapılması gerektiğini Bülent Liçis’e sorduk. İlk cevap oldukça şaşırtıcı oldu, ‘’Titizlik’’.

Bülent Liçis’e göre 2020’in tamamen krizlerle geçmesi şirketlerin aksaklıklarının üstesinden gelmek için esneklik ve yeteneklerini geliştirdiği bir yıl oldu. 2021 yılı ise bir önceki seneden farklı olarak bir amaç yılı gibi göründüğünü söyledi.

Bu yıl liderlerin amaca yönelik büyük hamlelerinin olmasının birçok nedeni olduğunu sözlerine ekleyen Bülent Liçis, pandemi sebebiyle birçok insan işlerinin üzerinde daha fazla düşünmesini sağladığını ve inovasyon açısından oldukça faydalı bir sene geçirdiklerini dile getirdi.

Liderlikte Amaç Nedir?

Konumlandırma ve hedefler ile ilgili duruma ise, yetenekleri insanları işe almanın ve onları elde tutmanın, şirket için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Bir liderin amacı hakkındaki soruya ise Bülent Liçis, Lider çözüm bularak bunu şirketin temel vizyon ve itici gücü haline getirmelidir.’’ Olarak cevapladı. Bu yaklaşımın oturmasının ise biraz zaman alabileceğini dile getiren genç işadamı, liderliğin yenilik fırsatlarını asla es geçmemeyi gerektirdiğini belirtti. Amaç ise bir CEO’nun devredebileceği bir sorumluluk olmadığını belirten başarılı işadamı Bülent Liçis, ancak sorumlulukların paylaşabileceğini söyledi.

44316767_1000x500

 

Bununla da ilgilenebilirsiniz:

 

İş Etiği Nedir Ve Neden Önemlidir?

 

 

Bülent Liçis Hakkında

Bülent Licis:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın