Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

Mart 4, 2021 Röportaj 0

Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

Bülent Liçis, kendimize düzenli olarak soru sormanın hayatımızı şaşırtıcı ölçüde değiştirebileceğini söylüyor. Bunu yapmanın bizi duraklatarak daha derin düşünmeye teşvik edeceğini belirten Bülent Liçis, doğru sorular konusunda önerilerde bulunuyor.

Hayatımıza değer katacak 3 soruyu, Bülent Liçis’ten hep birlikte öğrenelim.

1. Neredeyim?

Kendinize şu anda hayatta nerede olduğunuzu sormak için zaman ayırmak inanılmaz derecede önemlidir. Birçok kişi, şu anda nerede olduğunu ve gerçekten olmak istedikleri yerin bu olup olmadığını sorgulamıyor. Bu insanlar, farkında olmadan potansiyellerinin altında yaşamaya devam ediyorlar.

Bu nedenle, şu anda olduğunuz yeri sürekli olarak kendinize sormaya başlayın ve bu soruyu dürüstçe yanıtlayın. Yapılması en zor şeylerden biri olmak istediğiniz yerde olmadığınızı veya bu noktaya kadar her şeyi yanlış yapmış olabileceğinizi kabul etmektir.

Sonunda pişmanlık yaşamamak için bu basit ama son derece önemli soru için zaman ayırmalısınız.

2. Nerede olmak istiyorum?

Bu soru tamamen kendi içinizin derinliklerine inerek gerçek tutkularınızın, hedeflerinizin ve hayallerinizin ne olduğunu keşfetmekle ilgilidir. Günümüzde, içinde yaşadığımız hızlı tempolu ve gürültülü dünyanın içinde kaybolabiliyoruz. Bu da, hayatlarımız için gerçekten ne istediğimizi unutmamıza neden oluyor.

Doğru yönde ilerlediğinizden emin olmanın en iyi yollarından biri, kendinize tam olarak nerede olmak istediğinizi sorma alışkanlığı kazanmaktır. Profesyonel olarak nerede olmak istersiniz? Mali olarak nerede olmak istersiniz? Kişisel ilişkilerinizde nerede olmak istersiniz? Sağlık yolculuğunuzda nerede olmak istersiniz?

3. Oraya nasıl gideceğim?

Bu soru, çoğu insanın asla sormadığı bir sorudur. Çünkü cevaplamak için zaman ayırdıktan sonra kalkıp bir şeyler yapmayı gerektirir.

Kendinize sürekli olarak bu soruyu sormak, aklınıza gelen her şeyi yazmak ve sonra yazdıklarınızı uygulamak hayatınızı büyük ölçüde etkileyecek, belki de pek çok başarıya imza atmanızı sağlayacaktır.

 

Bülent Liçis Hakkında

Deniz Mutlu:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın