İş Hayatından Uzaklaşarak Rahatlamanızı Sağlayacak 4 Etkili Yöntem

İş Hayatından Uzaklaşarak Rahatlamanızı Sağlayacak 4 Etkili Yöntem

Şubat 26, 2021 Röportaj 0

İş Hayatından Uzaklaşarak Rahatlamanızı Sağlayacak 4 Etkili Yöntem

Teknoloji ve yazılım şirketi sahibi Bülent Liçis, sürdürülebilir başarı için dinlenmenin önemli olduğunu dile getirdi.

Çok çalışmak ile kendine vakit ayırabilmenin eşit derecede önemli olduğunu vurgulayan Bülent Liçis, meslektaşları olan girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu:

“Girişimci olmak, çok fazla sorumluluğu olan zor bir iştir. İyi performans göstermek ve tükenmiş hissetmekten kaçınmak istiyorsanız, rahatlamanın ve işten ayrılmanın yollarını bularak düzenli olarak uygulamanız çok önemlidir.

İş hayatında uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız, sağlığınızı ve refahınızı öncelik haline getirmeyi öğrenmelisiniz. Mola vermek, işinize geri dönmenize, yenilenmiş hissetmenize ve sorumluluklarınızı yerine getirmeye hazır olmanıza yardımcı olacaktır.”

Bülent Liçis, iş hayatından uzaklaşarak rahatlamanızı sağlayacak yöntemleri 4 başlık altında topladı:

1.Aile ve Arkadaşlar İçin Zaman Ayırın

bülent licis bülent liçis

Bir kahve içerek ya da akşam yemeğine çıkarak sevdiğiniz insanların hayatlarında neler olup bittiğini öğrenin. İş konularını tartışmaktan uzak durmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bunun yerine zihninizi profesyonel görevlerinizden ve sorumluluklarınızdan uzaklaştırmanıza yardımcı olacak daha heyecan verici konulara bağlı kalın. Yüz yüze görüşmek için zamanınız veya enerjiniz yoksa, telefonu elinize alın ve onları arayın.

2.Oyun Oynayın

bülent licis bülent liçis

Bir girişimci olarak gevşemenin ve işten kopmanın bir yolu da oyun oynayarak eğlenmektir. Hafta sonları aile üyelerinizle masa oyunlarını çıkarın veya telefonunuzda kendi başınıza oyun oynamayı düşünün. Teknoloji, çeşitli oyunlara ve eğlence seçeneklerine anında bağlanmanıza olanak tanır.

3.Tatile Çıkın

bülent licis bülent liçis

Şirketinizin sorumlusu siz olduğunuzda tatile çıkmayı unutmak oldukça kolay olabilir. Bununla birlikte, mola vermez ve kendinize izin vermezseniz, çok fazla stres yaşama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Tatildeyken çalışma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için, güvendiğiniz birisini görevlendirin.

4.Doğada Vakit Geçirin

bülent licis bülent liçis

Boş zamanlarınızda yürüyüşe çıkabilir, sahilde yüzebilirsiniz. Dingin bir ortamda bulunmak zihninizi yavaşlatmanıza yardımcı olacak ve sonrasında çok daha iyi düşünmenizi sağlayacaktır.

 

Bülent Liçis Hakkında

Müzeyyen D:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın