İş Arkadaşlarınızla Nasıl İyi Geçinirsiniz?

İş Arkadaşlarınızla Nasıl İyi Geçinirsiniz?

Mart 10, 2021 Röportaj 0

İş Arkadaşlarınızla Nasıl İyi Geçinirsiniz?

İş arkadaşlarınız çalışma deneyiminizin merkezi bir parçasıdır, ancak onlarla iyi geçinmek her zaman kolay değildir. Aynı insanlarla bu kadar çok zaman geçirdiğinizde, günlük görevlerinizi yerine getirmekte zorlanabilir ve hatta kariyerinizin büyümesini engelleyebilecek bir tür çatışma yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Çatışmadan kaçınmayı öğrenmek ve iş arkadaşlarınızla iyi geçinmek istiyorsanız iş insanı Bülent Liçis tarafından önerilen aşağıdaki adımları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sohbetleri hafif tutun

Arkadaş canlısı ve sıcak görünmek isteseniz de, iş yerindeki çatışmalardan kaçmak istiyorsanız belirli konularda çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Örneğin, din ve siyaset hakkındaki tartışmalar genellikle iş yerinde uygunsuzdur ve hararetle sonuçlanabilir. Ayrıca sağlığınız, ilişkisel sorunlarınız veya mali durumunuz gibi aşırı kişisel konuşmalardan kaçının. Tabii iş arkadaşlarınıza da bu konular hakkında soru sormaktan kaçınmanız gerekir.

Molalarınızda sosyalleşin

Çalışma saatleri içinde aşırı sosyalleşmek, patronunuza ciddi bir çalışan olmadığınıza dair mesaj gönderir ve konuşkan meslektaşlarınızı zamanınızı yemeye teşvik eder.

Meşgulken bir iş arkadaşınız sizinle sohbet etmeye çalışırsa, görüşmeyi öğle yemeğine kadar ertelemeyi önerin. İş arkadaşınızın reddedilmiş hissetmemesi için diplomatik olmaya çalışın.

Ofis dedikodusundan kaçının

İş arkadaşlarınız arasında dedikodu yapmak ve şikayette bulunmak, genellikle iş yerinizde bir tür düşmanlığa yol açar.

İş arkadaşlarınızın dedikodularını duyduğunuzda sessiz kalmak veya uzaklaşmak en iyisidir, ancak yapamıyorsanız, dedikoduyu olumlu bir şekilde yeniden çerçevelemeyi deneyin.  

Birbirleri veya patron hakkında dedikodu yapan iş arkadaşlarının, siz etrafta olmadığınızda sizin hakkınızda da dedikodu yapabileceklerini unutmayın. Bu tür insanlara, yaşamınız hakkında ofiste yayılmasını istemediğiniz kişisel ayrıntıları vermemeye çalışın.

 

Bülent Liçis Hakkında

Deniz Mutlu:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın