Dijitalin Ötesine Geçmek için Gerekli Yedi Yöntem

Dijitalin Ötesine Geçmek için Gerekli Yedi Yöntem

Ocak 14, 2022 Röportaj 0

Dijitalin Ötesine Geçmek için Gerekli Yedi Yöntem

 

sb105_690x400px_FEA_BeyondDigital

 

Dijitalin Ötesine Geçmek için Gerekli Yedi Yöntem

 

İlk internet tarayıcısının yaratılmasından bu yana geçen yaklaşık 30 yıl, dijitalleşmenin işletmenin hayatta kalması için hayati bir hale geldiğini vurgulayan Bülent Liçis, kuruluşun başarılardan ve başarısızlıklarından ders alarak, dijitalin ötesine geçmesi ve geleceği şekillendirmesi için yedi önemli faktörden bahsetti.

  1. Dünyadaki Yerinizi Yeniden Hayal Edin

Yeni bir ortamda başarılı olmak için mevcut iş ve ürün portföyünün ötesine bakılmalı ve kimin için hangi değer yaratılabileceğinin belirlenmesi gerekir. Varlığın gelecekte nasıl değer kazanacağı ve bu değer önerisini yerine getirmek için hangi yeteneklere ihtiyaç duyulacağı konusunda benzersiz bir bakış açısını geliştirilmelidir

  1. Düzgün Bir Ekosistem Yaratın

Bilindiği gibi günümüz sorunlarının çoğu o kadar büyük ki, tek başına hiçbir varlık onları çözemez. Başarılı olmak için düzgün ekosistemler ile çalışılmalı, başkalarının oluşturduğu yeteneklerden hızlı, geniş ölçekte ve esnek bir şekilde yararlanılması gerekmektedir.

  1. Müşterilerle Ayrıcalıklı Bir İçgörü Sistemi Oluşturun

En önemli noktalardan biri de müşteriler ile kurulan etkileşimdir, onların güvenini kazanmak ve sürekliliği yakalamak oldukça önemlidir.

Dijitalin Ötesine Geçmek için Gerekli Yedi Yöntem

  1. Sonuç Odaklı Çalışın

Başarı genellikle,  bilgi, teknoloji, veri, süreç ve davranışları bir araya getiren sonuç odaklı uzman ekipler oluştumakdan geçmektedir.

  1. Doğru Soruları Sorun

Geri çekilip, temiz bir sayfadan düşünmeye başlamak, ‘’Doğru işgücüne sahip misiniz? Doğru insanlara sahip misiniz? Doğru şeylere mi odaklanıyorsunuz? sorularının cevaplarını  başarılı liderlerin bulmaları gerekir.

  1. Çalışanları Sürece Dahil Edin

Çalışanların şirketin geleceğini şekillendirmedeki rollerinin önemine vurgu yapılması gerekir.

 

Bununla da ilgilenebilirsiniz:

Güçlü İletişim Becerileri

 

Bülent Liçis Hakkında

Bülent Licis:

0 Comments

düşüncelerinizi Paylaşmak İstermisiniz

Email Adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir

Bir yanıt yazın